Ağustos 15, 2022

SENARYO GİBİ: MONTAUK PROJESİ

Preston B. Nichols ve Peter Ay tarafından yazılan Montauk Projesi: Zaman İçinde Deneyler kitabı, ufak, sakin ve hayali olmayan gerçek bir kasabada geçiyor. Long Island’ın Doğu tarafındaki en uç noktasında yer alan Montauk kasabasında.

 

SENARYO GİBİ: MONTAUK PROJESİ

Kasabanın hemen yanında terk edilmiş bir askeri üs vardır: Camp Hero. Bu üssün yıllar boyu pek çok deneye sahne olduğu iddia ediliyor. Üssün merkezinde devasa bir radar kulesi var. Terk edilmiş bu kulenin zamanında ünlü Philedalphia deneyi de dahil olmak üzere pek çok deneyde kullanıldığı söyleniyor. Mesela her cuma günü Montauk kasabası sakinlerinin beyinlerini etkileyecek sinyaller gönderdiği gibi söylentiler. 1983 yılına kadar kullanılan bu tesis o yıldan sonra kapatılarak terk edilmiş.

SENARYO GİBİ: MONTAUK PROJESİ

Camp Hero şu anda koruma altındaki bir parka dönüştürülmüş durumda. Yaklaşık 3 kilometrekarelik bu alanın çeşitli yerlerinde şu anda kapatılmış olan yer altı giriş kapıları var. Deneylerin de yer altındaki bu tünellerde yapıldığı söyleniyor. Kesin yargı cümleleri kurulmuyor olmasının sebebi Montauk Projesi’nin tek kaynağı girişte bahsettiğimiz kitaptır. Bu kitap projeye çocukken katılan ve hafızasını kaybeden bir kişinin daha sonra bu anıları yeniden hatırlamaya başlayıp anlatmasıyla ortaya çıkmış.

SENARYO GİBİ: MONTAUK PROJESİ

Hatırladığı deneylerden birinin adı “Montauk sandalyesi.” Üzerine oturan kişinin psişik güçlerini arttıran bir sandalyeymiş bu. Kitaptan bir alıntı yapalım:

“Bir kişinin saçını elinde tutarak, Duncan (kitapta bahsedilen psişik güçleri arttırılmış olan kişilerden biri bu) görmek istediği kişiye odaklandı. Elinde tuttuğu saçın sahibine… Onun gördüklerini görmeye, duyduklarını duymaya başladı. Vücudunun hissettiği her şeyi o da hissedebiliyordu. Bu şekilde gezegendeki herhangi birinin gördüklerini o da görebilirdi.”

Bir başka bölümden:

“Deneylerin artık çok ileri gittiğini düşündüğümüz bir anda acil durum programını devreye soktuk. Görevlilerden biri hala sandalyede oturan Duncan’ın kulağına yaklaşarak -zamanı geldi- diye fısıldadı. Tam o anda Duncan’ın bilinçaltından bir canavar ortaya çıktı. Etrafımızdaki aletler onu gerçekten görüntüleyebilmeyi başardı. Büyük, kıllı, aç ve pis bir yaratıktı. O anda bulunduğumuz yerde değil üssün başka bir noktasında açığa çıkmıştı. Karşısına çıkan ne varsa yiyordu. Onu üsteki pek çok insan gördü. Ama herkes farklı bir şekilde tarif etti.”

SENARYO GİBİ: MONTAUK PROJESİ

Montauk kasabasındaki Camp Hero üssünde bundan çok daha fazlasının yapıldığı söyleniyor. Yer altındaki on iki katlı tesiste yüzlerce kişinin çalıştığı ve evsiz kişilerle çocukları kaçırarak onları elektromanyetik radyasyona tabi tuttukları yazıyor. Madde ve enerjinin transfer edilebildiği söyleniyor yani teleportasyon/ışınlama olayı. Zamanda delik açarak bir tünel oluşturdukları ve araştırmacıların bu tüneli kullanarak farklı zamanlara seyahat edebildikleri anlatılıyor. Bu şekilde uzaylılarla iletişime geçildiği ve karşılıklı teknoloji transferi yapıldığı iddia ediliyor. Hatta bu “zaman tüneli”nden geçen bir canavarın üsse ulaştığı ve oradaki ekipmanları imha ettiği, araştırmacıların bu yaratığı yok edebilmek için tüneli kapatmak zorunda kaldıkları belirtiliyor. Üssün 1983 yılında aniden kapatılmasının gerekçesi olarak da bu gösteriliyor.

Vov! Buradan ne kitaplar, diziler ve filmler çıkar be!

Çıkmış da zaten ama telif var isim veremiyorum. Tuhaf şeyler diyelim siz anlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: https://barisozcan.com/montauk-projesi/

Yorumlar

  • Diziyi bildiniz mi?

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AKRABASINI ÖLDÜREN İLK İNSAN: KRAL İKSİON
ÖLÜMDEN SONRA YİNE KAVUŞAN AŞIKLAR: ADMETUS VE ALCESTIS
KUĞU KIZLAR

KUĞU KIZLAR

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

His Olarak Yitirmek

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun