Temmuz 18, 2024

Yorgunluğun Bittiği Süreçler - Friendz10

Hayatımızda kendimize yorgun hissettiğimiz anlar veya süreçler yaşanabilir. Bu anlar veya süreçler genellikle iki şeyle bağlantılıdır. Birincisi psikoloji, ikincisi adaptasyon mevkiidir. Psikolojik faktörler, örneğin depresyonda hissediyorsak veya depresyondaysak, dayanıksız bir halimiz varsa, fiziksel olarak yorulmasak bile, psikolojik yorgunluğumuz fiziksel yorgunluk olarak da bize geri yansıyabilir. Bunların haricinde biri de adaptasyon vardır. Adaptasyon ise tam olarak şöyle bir konudur.

Yorgunluğun Bittiği Süreçler - Friendz10

Örneğin psikolojik olarak bir sorununuz yoktur. Kendinizi enerjik hissediyorsunuzdur. Ama yine de yaptığınız eylemler sonunda yoruluyorsunuzdur. O zaman buradan şunu anlayabiliriz. Vücudunuz henüz yaptığınız eyleme veyahut da işe adapte olamamıştır. Yani enerjiniz, hazırda bulunan enerjiniz yetmiyordur. 

Yorgunluğun Bittiği Süreçler - Friendz10

Yorgunluğun bitmesi ise, yani psikolojiden düzgün olup da vücudunun adapte olamadığı durumlarda yorgunluğun bitmesi ise, belli bir süre sonunda vücudun artık bu tempoya alışıp adapte olmasıyla gerçekleşecek bir durumdur. Yani biraz sabır ve irade isteyen bir süre sonunda enerjiniz tekrar size geri gelecek ve yorgunluğunuz gidecektir.

Yorumlar

  • yorgunluğum hiç bitmiyor

  • Adaptasyon önemli

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Yarım

Yarım

Bazı İnsanlar Reddedilmeyi Kaldıramaz - Friendz10
Akıl İnsanın Duvarıdır - Friendz10

Akıl İnsanın Duvarıdır - Friendz10

Gerçek Hayatımıza Dönüş - Friendz10

Gerçek Hayatımıza Dönüş - Friendz10

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Yarım

probiyotik

Ses Çıkartabilir Miydik?

bubble30
Nielawore

HAREKETLİ KAZAN: NGC 2467

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun