Temmuz 18, 2024

Sanal Dünya Hayalleri - Friendz10

Günümüzde, sosyal medya sayesinde hemen hemen her insanın hayatını görme, yaşantısını görme ve farklı farklı hayatları anlama olanağına sahibiz. Ancak, tüm bu hayatlar ve bizimkinden daha farklı olan hayatlar bizlere, bizim açımızdan ulaşması imkansız hayaller satarlar aslında. Sosyal medya olmadan önce insanlar hayatını rahat yaşayan, lüks içinde yaşayan, zengin insanların hayatını pek bilmezdi. Veyahut da mutlu bir ailesi olan, mutluluklar içinde yaşayan, insanların hayatlarını da pek bilmezdi.

Sanal Dünya Hayalleri - Friendz10

İnsanların bildiği hayatlar, kendi hayatı ve çevresinde görebildiği insanların hayatıydı. Ancak sosyal medya, insanların tüm dünyadaki diğer insanları bilmesini sağladı. Bu ise pek çok insanın memnuniyetini aldı götürdü hayatta. İnsanlar kendilerine soruyorlar, ''Neden benim böyle bir hayatım yok?'' diye. Mesela sosyal medyada belki de çok güzel arabası olan veya maddi durumu çok yerinde birisini görüyor ve ''Niye benim de böyle bir hayatım yok?'' deyip sinirleri bozuluyor.

Sanal Dünya Hayalleri - Friendz10

Veyahut da sosyal medyada çok eğlenen, çok rahat yaşayan birisini görüyor ve geliyor soruyor, ''Neden benim de böyle bir hayatım yok?'' diye. Sosyal medya insanlara sanan hayaller satmaya başladı. Ve insanların kendi kendilerini yiyip bitirmesine sebep olan bir platform haline geldi. Herkes için değil ama bazı insanlar için sosyal medya büyük bir mutsuzluk kaynağı haline geldi. 

Yorumlar

  • Sosyal medya bizlere imkansıza yakın hayaller sunar

  • katılıyorum

  • Kesinlikle katılıyorum

  • Gençlerin işi zor.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Yarım

Yarım

Bazı İnsanlar Reddedilmeyi Kaldıramaz - Friendz10
Akıl İnsanın Duvarıdır - Friendz10

Akıl İnsanın Duvarıdır - Friendz10

Gerçek Hayatımıza Dönüş - Friendz10

Gerçek Hayatımıza Dönüş - Friendz10

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Yarım

probiyotik

Ses Çıkartabilir Miydik?

bubble30
Nielawore

HAREKETLİ KAZAN: NGC 2467

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun