Ağustos 15, 2022

ÖLÜLER DİYARININ ACIMASIZ CEZALARI

Ölen herkesin gittiği yeraltı dünyasının kralı Hades’tir. Hades’ten ve 5 ırmağından bahsettik. Okumayanlar mitoloji kategorimizden okuyabilir. Ölüler diyarının kralından ve ölüler diyarının nasıl bir yer oluşundan bahsettik. Evet ama burada neler oluyor biraz da ondan bahsedelim.

ÖLÜLER DİYARININ ACIMASIZ CEZALARI

Hades, yaşarken kızdığı ölümlüler, yeraltı dünyasına geldiğinde onları sonsuza dek işkencelerle cezalandırır. Mesela Lidya Kralı Tantalos’u. Tantalos Olympos’taki ziyafetlerden birinde tanrılara karşı büyük bir suç işler ve cezasını vermek de Hades’e düşer. Tantalos’un cezası şudur:

Beline kadar gelen bir gölün içerisinde sonsuza kadar susuzluk ve açlığa mahkum edilir. Bazen çenesine kadar uzanan suya doğru yeltendiğinde su aniden kaybolur ve göl bataklığa dönüşür. Bir de omuzlara kadar eğili meyve ağaçlarının dallarına her elini uzatışında bir rüzgar çıkar. Çıkan rüzgar dalları yukarı kaldırır ve Tantalos onlara ulaşamaz.

Çok acımasızca bir ceza değil mi gerçekten?

ÖLÜLER DİYARININ ACIMASIZ CEZALARI

Hades’in çok bilinen bir diğer cezası da Sisyphos’a verdiği cezadır. Onun cezası da şöyledir:

Çok ağır bir kayayı yüksek bir dağın zirvesine kadar yuvarlamaktır. Fakat bunu yaparken dinlenecek hiçbir yer yoktur. Daha da kötüsü ne biliyor musunuz? Kayayı zirveye ulaştırdığında kaya yuvarlanarak tekrar aşağı düşer. Anlayacağınız ceza asla sonlanmıyor. Sürekli en baştan başlıyor.

Hades gerçekten çok acımasızca ceza veriyor!

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AKRABASINI ÖLDÜREN İLK İNSAN: KRAL İKSİON
ÖLÜMDEN SONRA YİNE KAVUŞAN AŞIKLAR: ADMETUS VE ALCESTIS
KUĞU KIZLAR

KUĞU KIZLAR

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Zor Vazgeçilen

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun