Aralık 07, 2022

Kriz Tuhaflaştı

Küresel ekonominin karşısında duran yegane krizlerden birisi hiç şüphesiz yüksek enflasyon. Yüksek enflasyonu da tetikleyen bir numaralı etken muhtemelen yükselen enerji fiyatları. Özellikle doğal gaz fiyatlarında yaşanan yükseliş küresel ekonomi açısından tam bir baş ağrısı.

Kriz Tuhaflaştı

Ancak petrol fiyatlarına baktığımızda bir düşüş görmek mümkün. Peki insanlığın en çok kullandığı enerji kaynaklarından birisi olan petrolün fiyatı düşerken yüksek enflasyon neden hala bir sorun olarak karşımızda? Aslında enerji fiyatları şu an için Avrupa ekonomisi açısından bir sıkıntı gibi duruyor.

Kriz Tuhaflaştı

Çünkü Rusya'nın savaş sebebi ile Avrupa'ya yaptığı yaptırımlar Avrupa'nın doğal gaz bulmasını son derece zor bir hale getiriyor. Enerji Avrupa için bir büyüyen bir sorun. Ancak dünya ekonomileri de Avrupa dışında kalan ülkeler için enerji kaynaklarının fiyatları o kadar da büyük bir sorun olmayabilir. Enerji krizi düşmekte olan petrol fiyatları yüzünden küresel anlamda problem olma niteliğini kaybetmeye başlamış olabilir.

 

NOT: Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Takılıp Kalmak

Takılıp Kalmak

İpler ABD'nin Elinde

İpler ABD'nin Elinde

Karanlık Senaryo

Karanlık Senaryo

Oturarak Uyumak

Oturarak Uyumak

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Takılıp Kalmak

probiyotik

Depresyon Bu Değil

bubble30
Nielawore

ELECTRA AMA CARMEN OLAN DEĞİL

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun