Ağustos 15, 2022

Uzaylılar

21. yüzyılın en yaygın halk hikayeleri uzaylılarla ilgili olanlar. Öyle ki, milyonlarca insan ABD’nin açıkladığı video görüntüleri ile ufoların gerçek olduğuna, uzaylıların gerçekten var olduğuna inanıyorlar. Hatta bazı insanlar uzaylılar tarafından kaçırıldığını bile iddia ediyor.

Uzaylılar

Kuzey Arizona'daki küçük bir kasaba garip olaylarla çalkalandı. Çevredeki ormanlardan birine ağaç kesmeye giden grup, eve garip bir hikayeyle dönmüştü. Grubun üyelerinden Travis Walton, ormanda aniden kaybolmuştu. Olayı gördüğünü iddia edenler, Walton'ın bir uçan daireden gelen mavi-yeşil karışımı bir ışın tarafından bayıltıldığını söylüyorlardı.

Uzaylılar

Aradan 5 gün geçtikten sonra Walton eve döndü; hem de bir öncekinden çok daha ilginç bir hikayeyle. Anlattıklarına göre, Walton uzaylıların gemisinde uyanmış ve kendini ilkel hatlara sahip, vücutlarında hiç tüy olmayan yaratıkların arasında bulmuştu. Onu alıkoyanlar, Walton'ın yüzüne bir maske geçirmiş ve tekrar bayıltmışlardı. Genç adam ayıldığında kendini kaçırıldığı yere yakın bir yerlerde terkedilmiş olarak bulmuştu.

Uzaylılar

Bu hikâye 1975'lerde oldukça büyük bir ilgi gördü. Hatta, bu tip hikayelerin en gerçekçisi ve en ilgi çekeni olarak kabul edildi. Ancak, uzaylıları araştıran ve olay yerine ilk varan "Ground Saucer Watch" adlı kuruluş, olayı düzmece olarak değerlendiriyordu. Polis raporları da bu değerlendirmeye aynen katılıyordu. Yalan makinesine sokulup yalan söylediği belirlenen Walton'a da "kesinlikle uzay gemisine binmemiştir" raporu verildi... Ancak, Dalton'ın yaşadığını ileri sürdüğü hikâye, yine de uzaylılarla olan karşılaşmaların en önemlilerinden biri olarak tarihe geçti.

Yorumlar

  • İnsanlık için en ilgi çekici konulardan birisi

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

Osmanlı’nın Türkmen Aşiretleri (II)

Osmanlı’nın Türkmen Aşiretleri (II)

Psikolojinin Dili

Psikolojinin Dili

Kültürel İnanç Sembolü: Yılan (II)

Kültürel İnanç Sembolü: Yılan (II)

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

His Olarak Yitirmek

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun