Ağustos 07, 2022

SİZİ HEYECANLANDIRAN ŞEYLER BULMAK VE SONRASI

Bu bir insan, bir kitap, bir film, bir ders, bir konu veya herhangi bir şey olabilir. Önemli olan sizi heyecanlandıran şeyi bulmak.

Yeni nesilde gözlemlediğim şeylerden biri neredeyse hepsinin bunun arayışında olduğu. Yani mesela meslek olarak yapmak istedikleri şey onları heyecanlandırsın istiyorlar. Bence bu çok güzel bir şey. Bunu bulma arayışında olmak bile bir şeydir.

Tehlikeli yanları da yok değil, mesela gerçekçi olma ve bunun arayışında kendini kaybetme arasında çok ince bir çizgi var. Hedefler ve hayallerin bir noktada tutarlı olması gerekir çünkü.

Ben bir şey gerçekten isteniliyorsa yapılabileceğine inanan bir insanım ama GERÇEKTEN İSTENİLİRSE yapılabilir. Şartlarımız her zaman isteklerimizi gerçekleştirmeye yetmez bu yüzden gerçekten istiyorsanız bu şartları kendiniz oluşturursunuz. İşte sizi heyecanlandıran şeyi bulmak da burada önem taşıyor. Bir şey sizi heyecanlandırıyor ve bunun devam etmesini istiyorsanız, yani gerçekten istiyorsanız gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece önce sizi heyecanlandıran şeyi bulmanız, bunun devam etmesini gerçekten istemeniz ve isteğinizin gerçekleşmesi için gereken ne varsa yapmanız gerekmektedir.

Bu bir insan olabilir, arkadaşlık veya romantik ilişkinize emek vermelisiniz, zaman yaratmalısınız. Bu bir meslek olabilir, ders çalışmalı, araştırmalı, gerekenleri yapmalısınız, kendinizi geliştirmelisiniz. Bir film olabilir. Onu elli kere izlersiniz, hakkını verirsiniz.

Ve klişe olacak ama evet inanmak ve istemek başarmanın yarısı. Ben buna inanıyorum.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz?
SİZİ HEYECANLANDIRAN ŞEYLER BULMAK VE SONRASI

DAHA FAZLASI İÇİN TIKLA!

Yorumlar

  • tıkla!

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

GÜNÜN KOMBİNİ: DÜĞÜNDE HEP SİYAH GİYİNEN TAYFA
ON EATING AND DRINKING

ON EATING AND DRINKING

ASMA YAPRAĞINDAN SALAMURA NASIL YAPILIR?

ASMA YAPRAĞINDAN SALAMURA NASIL YAPILIR?

ERKEK MODASI: TON SÜR TON / GRİ

ERKEK MODASI: TON SÜR TON / GRİ

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Telefon Aşkına

probiyotik

Hitler Vejetaryen Olabilir Mi?

bubble30
Nielawore

KUŞA DÖNÜŞEN AİLE: AGRON VE AİLESİ

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun