KAHRAMANLAR BİRİNCİ SINIFTA UÇTU

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat günü sabah saatlerinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden yalnızca 9 saat sonra Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı ve birçok çevre şehirde hissedilerek, can kayıplarına ve hasara yol açtı. Ülke genelinde 7 günlük ulusal yas ilan edildi. Ardından 20 Şubat günü Hatay'ın Defne ilçesinde saat 20.04 sıralarında 6,4 büyüklüğünde deprem oldu ve 3 dakika sonra Hatay'ın Samandağ ilçesinde 5,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bunun ardından 4. seviye yardım çağrısı yapıldı ve yurt dışından birçok ülkeden yardım için ülkemize geldiler. Gelen yabancı arama-kurtarma ekiplerinin kahraman üyelerinden arama-kurtarma köpekleri ülkelerine dönerken uçağın bagaj bölümünde değil birinci sınıfta seyahat etti.

Haberi gördüğümde inanılmaz mutlu olmuştum. Bu arada sadece bu durum sadece yerli değil yabancı basında da yerini aldı. Teşekkür ediyorum bu kararda emeği olan herkese.

Aradan zaman geçmişken sosyal medyada yurt dışında bulunan yabancı bir hesaptan bu durumun paylaşıldığını gördüm ve yorumları okuyayım dedim. Herkes bu kararın ne kadar doğru olduğundan bahsetmiş, Türkiye'yi ziyaret etmiş olanlar ülkece hayvanlara karşı ne kadar sevgi ve şefkat dolu olduğumuzdan bahsetmişler... Ve daha bir sürü güzel yorum vardı.

İçimi ısıtan bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

KAHRAMANLAR BİRİNCİ SINIFTA UÇTU

Depremzedelere yardımı dokunan herkese sonsuz teşekkürler. Depremden etkilenen herkese en içten geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Dileriz daha fazla kayıp yaşanmaz.

Yorumlar

  • ay canlarım benim

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

SAÇLARIN ÖNÜNDE İKİ ÖRGÜ VE HAVASI
RAMAZAN TARİFLERİ: SAHURUN YILDIZI KIYMALI YUMURTA TARİFİ
TÜRKİYE 0 - 2 HIRVATİSTAN

TÜRKİYE 0 - 2 HIRVATİSTAN

GÜNÜN KOMBİNİ: KALIN GRİ BOĞAZLI KAZAK

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Sonuna Geldiğinde

probiyotik

Depresyon Bu Değil

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun