Mayıs 21, 2024

YARDIMA GELEN ARAMA-KURTARMA KÖPEKLERİ BİRİNCİ SINIFTA YOLCULUK ETTİ

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat günü sabah saatlerinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden yalnızca 9 saat sonra Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı ve birçok çevre şehirde hissedilerek, can kayıplarına ve hasara yol açtı. Ülke genelinde 7 günlük ulusal yas ilan edildi. Ardından 20 Şubat günü Hatay'ın Defne ilçesinde saat 20.04 sıralarında 6,4 büyüklüğünde deprem oldu ve 3 dakika sonra Hatay'ın Samandağ ilçesinde 5,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bunun ardından 4. seviye yardım çağrısı yapıldı ve yurt dışından birçok ülkeden yardım için ülkemize geldiler. Gelen yabancı arama-kurtarma ekiplerinin kahraman üyelerinden arama-kurtarma köpekleri ülkelerine dönerken uçağın bagaj bölümünde değil birinci sınıfta seyahat etti.

Haberi gördüğümde inanılmaz mutlu olmuştum. Bu arada sadece bu durum sadece yerli değil yabancı basında da yerini aldı. Teşekkür ediyorum bu kararda emeği olan herkese.

Aradan zaman geçmişken sosyal medyada yurt dışında bulunan yabancı bir hesaptan bu durumun paylaşıldığını gördüm ve yorumları okuyayım dedim. Herkes bu kararın ne kadar doğru olduğundan bahsetmiş, Türkiye'yi ziyaret etmiş olanlar ülkece hayvanlara karşı ne kadar sevgi ve şefkat dolu olduğumuzdan bahsetmişler... Ve daha bir sürü güzel yorum vardı.

İçimi ısıtan bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

YARDIMA GELEN ARAMA-KURTARMA KÖPEKLERİ BİRİNCİ SINIFTA YOLCULUK ETTİ

Depremzedelere yardımı dokunan herkese sonsuz teşekkürler. Depremden etkilenen herkese en içten geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Dileriz daha fazla kayıp yaşanmaz.

Yorumlar

  • ay kurban olayım

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun