Haziran 14, 2024

Herkes Her Şeyin Farkında - Friendz10

Gerek kurallara aykırı, gerekse kurallar doğrultusunda bir şey yaptığımız zaman, bunu kaç kişinin bildiğini veya insanların bu olaya nasıl baktığını pek çoğumuz pek düşünmeyiz veyahut da tahayyül edemeyiz. Ancak size bir gerçekten bahsedeyim. Herkes her şeyin farkında. İnsanlar sizin ne yaptığınızın farkında, ne yapmadığınızın da farkındalar. Burada önemli olan detay ise kanıt. İnsanlar sizin ne yaptığınızı tahmin edebilir, hatta tahminleri büyük oranda doğru da çıkabilir. Ama burada kanıt yoksa, insanların düşündükleri tahminden öteye geçemez.

Herkes Her Şeyin Farkında - Friendz10

Kanıt ise günümüzde teknoloji sayesinde kolayca ulaşabileceğimiz bir şey. Herhangi bir güvenlik kamerasına takılırsanız, herhangi bir ses kaydına takılırsanız, ya da daha absürt bir örnek, telefonla konuşursunuz, bir şeyler anlatırsınız, telefonunuz açık kalır ve ondan sonra siz başka şeyler konuşurken başka biri sizi dinleyebilirdi. Teknoloji günümüzde kanıtları çoğaltır hale getirdi. Ve herkesin bildiğini kimseden saklanamayacak hale getirdi. 

Herkes Her Şeyin Farkında - Friendz10

Bu sebeple, bir şey yaptığımız zaman, örneğin kurallara aykırı bir şey yaptığımız zaman bir bedel ödemiyorsak kendimizi çok zeki zannetmemizi veya kimsenin yaptığımız şeyi anlamadığını sanmamıza gerek yok. Burada yaşanan olay aslında insanların bizi umursamaması veya yaptıklarımızı önemsememesi veyahut da o anda bize ihtiyaçları olduğu için görmezden gelme halinden başka bir şey değildir. Ama şunu bilelim ki herkes her şeyin farkında. 

Yorumlar

  • Herkes olmasa da muhattabı farkındadır

  • İnsanları aptal yerine koymamak lazım

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Rahatlık

Rahatlık

Yorgunluğun Bittiği Süreçler - Friendz10

Yorgunluğun Bittiği Süreçler - Friendz10

Bazı İnsanlar Unutulmaz - Friendz10

Bazı İnsanlar Unutulmaz - Friendz10

Üstünlük Çabalarını Bertaraf Etmek - Friendz10

Üstünlük Çabalarını Bertaraf Etmek - Friendz10

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Rahatlık

probiyotik
bubble30
Nielawore

SPACE IMAGE RESEMBLING A SPINNING TOP

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun