Ekim 03, 2022

RÜZGAR ÇİÇEĞİ: ANEMON

Yunan mitolojisinde rüzgar çiçeği olarak bilinen anemon çiçeğinin hikayesi Adonis’in doğumuyla başlayan hüzünlü bir hikayedir. Aphrodite ve Persephone, Adonis’e aşık olurlar. Adonis‘i görünce ona aşık olan Aphrodite, Adonis‘i kaçırır ve ona bakması için yer altına, Persephone‘un yanına götürür. Ama Adonis’e aşık olan sadece Aphrodite değildir. Bir de Persephone vardır.

RÜZGAR ÇİÇEĞİ: ANEMON

Persephone da Adonis’i görür görmez aşık olur. Böylece iki tanrıça arasında kıskançlıklar başlar. Buna engel olmak isteyen Zeus ise bir anlaşma yapar. Bu anlaşmaya göre Adonis, yılın bir yarısında Aphrodite‘in diğer yarısında Persephone‘un olacaktır. Yılın Aphrodite ile geçen zamanında bir gün Adonis ormanda avlanırken bir yaban domuzu tarafından ölümcül bir biçimde yaralanır.

RÜZGAR ÇİÇEĞİ: ANEMON

Sevgilisinin çığlıklarını duyunca hemen yanına gelen ve onu kanlar içinde gören Aphrodite‘in toprakla buluşan gözyaşlarının bittiği yerde kırmızı Adonis çiçekleri yeşerir. İşte böyle hüzün dolu bir aşk hikayesiyle meydana gelen anemon çiçeği, günümüzde kayıpların ve karşılıksız aşkların temsilcisidir.

Yorumlar

  • Üzdü :(

  • Hüzünlü bir hikaye

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AĞAÇ PERİLERİ: DRYADLAR

AĞAÇ PERİLERİ: DRYADLAR

PİSLİK YALAYICILAR: AKANAMELER

PİSLİK YALAYICILAR: AKANAMELER

PERİLER: BACCHANTE

PERİLER: BACCHANTE

PANTEONUN EN GÜÇLÜ TANRILARI: ANUNNAKİ

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Küçük Uğraşlar

probiyotik
bubble30
Nielawore

AĞAÇ PERİLERİ: DRYADLAR

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun