Ağustos 15, 2022

KANATLI ASLAN: PİXİU

Çin mitolojisinde kötü ruhları uzak tuttuğu ve zenginlik getirdiğine inanılan kanatlı aslan. At gövdesi, aslan bacakları ve göğsünün yanında kanatlar tasvir edilir. Sahibine para getirmeyi sever ve sonsuz mutluluk getirdiğine inanılır.

KANATLI ASLAN: PİXİU

Efsaneye göre Pixiu altın, gümüş ve mücevherlere karşı doymak bilmeyen bir iştahı vardır. Pixiu altın, gümüş ve mücevherleri yiyebilir ama dışarı atamaz. Bu nedenle zenginliğin kazanılmasının ve korunmasının sembolü olur.

KANATLI ASLAN: PİXİU

Geleneksek olarak mistik güçlere sahip uğurlu yaratıklar olarak görülür. Bu yüzden Çin burçlarına göre özellikle kötü bir yıl geçirenler için yararlıdır. Erkek ve dişi olarak iki farklı türü vardır. Fiziksel farklılık boynuzlarından kaynaklanır. İki boynuzlu olan dişidir, tek boynuzlu olan erkektir.

KANATLI ASLAN: PİXİU

Pixiu’nun şeytanları uzak tutmak ve sahiplerini her türlü zarardan korumak için gökte devriye gezdiğine inanılır. Pixiu diğer hayattan sonraki dünyaya geçtiğinde bile sahibini korumaya devam edeceğine inanılır.

KANATLI ASLAN: PİXİU

Bir rivayete göre Pixiu bir gün Dragon King’in masasında oynarken yanlışlıkla Dragon King’in gücüne temsil eden çok önemli bir mührü kırar. Bu duruma sinirlenen Dragon King büyü kullanarak Pixiu’yu bir hayvana dönüştürür. Daha sonra rektumunu mühürler ve bundan sonra sadece altın, gümüş ve mücevher yiyebileceğini söyler. E tab, rektumu bağlanınca bunların dışa çıkmasını da engeller.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AKRABASINI ÖLDÜREN İLK İNSAN: KRAL İKSİON
ÖLÜMDEN SONRA YİNE KAVUŞAN AŞIKLAR: ADMETUS VE ALCESTIS
KUĞU KIZLAR

KUĞU KIZLAR

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

His Olarak Yitirmek

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun