Ağustos 15, 2022

GÖBEK DÜŞKÜNÜ: RAİDEN

Japon mitolojisinde gök gürültüsü tanrılarından olan Raiden, havada etrafında süzülen davulları çalan şeytan başlı yaratıktır. Genellikle Raiden’e taşıdığı rüzgar çuvalının yanında Fujin eşlik eder. Ayrıca rüzgar tanrısı olan Fujin, Raiden’e görünüm olarak çok benzer.

GÖBEK DÜŞKÜNÜ: RAİDEN

Raiden’in bir şeye düşkünlüğü vardır. Şimdi söyleyince size de enteresan gelecek biliyorum. GÖBEK. Evet doğru duydunuz Raiden göbeklere düşkündür. Göbeklerin iyi korunması gerektiğine inanır. Eğer göbekler iyi korunmazsa göbekleri yer.

Japon erkekleri bugün hala, Raiden’den korunmak için kıyafetlerinin altına haramaki (silindir şeklinde kumaş/ yün) koyarlar.

GÖBEK DÜŞKÜNÜ: RAİDEN

Günlerden bir gün bir avcu Raiden’i yakalamak için O-Chiyo adında bir kadını öldürerek göbeğini yem olarak uçurtmaya bağlar. Raiden uçurtmayı görüp yemi yuttuğunda avcı uçurtmayı aşağı çeker. Raiden uçurtmayla aşağı inerken kadının cesedini görür ve O-Chiyo’nun güzelliğine kapılır. Aşağı indiğinde Raiden, çiğnediği göbek deliğini yerine yerleştirerek kadını hayata döndürür. O-Chiyo ve Raiden evlenir ve gökyüzüne geri dönerler.

GÖBEK DÜŞKÜNÜ: RAİDEN

Raiden bazen Tenjin'le ya da sürgündeki ölümünden sonra ‘Aramitama’ formundayken Heian'a gök gürültüsü ve yıldırım getiren Sugawara Michizane'le özdeşleştirilir.

Belki Mortal Combat oynadıysanız Raiden’i oradan tanırsınız.

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AKRABASINI ÖLDÜREN İLK İNSAN: KRAL İKSİON
ÖLÜMDEN SONRA YİNE KAVUŞAN AŞIKLAR: ADMETUS VE ALCESTIS
KUĞU KIZLAR

KUĞU KIZLAR

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Zor Vazgeçilen

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun