Ağustos 15, 2022

UZAYLI TANRILAR: ANNUNNAKİLER

Sümerliler Annunnaki adındaki tanrılara inanırdı. Ama Annunakiler bizim diğer mitolojilerden veya dinlerden bildiğimiz tanrılardan değiller. Ne demek değiller derseniz de şöyle ki Annunnakiler Dünya’yı ziyarete gelen Dünya dışı varlıklardır.

Sümerliler tabletlerinde Annunnakiler’in 12.gezegen Niburu’dan geldiklerinden bahsettiler. Anlattıklarına göre 2,5-3 metre boyundadırlar. Diğer isim olarak Gökten Gelen Elliler veya Gökteki Büyük Tanrı An’ın Ardılları olarak anılırdı.

UZAYLI TANRILAR: ANNUNNAKİLER

Çeşitli kaynaklara göre Annunnakiler, uzun boylu, soluk tenli, sarışın ve mavi gözlü olarak tasvir edildi. Sümerliler, Anunnaki tanrılarının 12. gezegen olarak adlandırılan ve Nibiru olarak bilinen bir gezegenden geldiklerine inanıyordu. Azerbaycanlı yazar Zechiria Sitchin, tanrı Enki hakkındaki kitabında bu iddialarından bahsetti.

Tabletlerde yazılanlardan hareketle Nibiru, yıldızı etrafındaki bir turunu 3600 Dünya yılında tamamlıyor. Yine aynı tabletlere göre Nibiru, bundan 450.000 yıl önce Dünya’ya yakınlaştığında Anunnakiler gezegenimize gelmeye karar verdi.

UZAYLI TANRILAR: ANNUNNAKİLER

Sümerlilere göre Anunnakiler, kendi gezegenleri Nibiru’nun atmosferini yeniden düzeltmek için altın elementine ihtiyaç duyuyordu. Dünya’daki altını çıkartmak adına, işçi görevini yerine getirecek insanı yarattılar.

Azerbaycanlı Sitchin, İsviçreli Erich von Danniken ve Rus Immanuel Velikovsky Sümerlilerin efsanevi tanrıları Anunnakilerin gerçek olduklarını ciddi şekilde savundu.

UZAYLI TANRILAR: ANNUNNAKİLER

Niburu, bir şekilde Güneş sistemiyle bağlantılı ama belirsiz bir yörüngededir. Niburu, Annunnaki’ye karakol veya karakol olarak hizmet edecek, varsayımsal bir gezegen veya göksel nesnedir.

Niburu, İncil’de sözü edilen düşmüş meleklerin ünlü cezaevidir.

Niburu, Antik Yunan’da iblisler ve Lucifer’ın gerçek hapishanesidir. Lucifer, Lilith’le birlikte bulunduğu kırmızı bir ateşle karıştırdığı Tartarus olarak canlandırıldı. Annunnakiler de onun iblis oğullarının gardiyanlarıydı.

UZAYLI TANRILAR: ANNUNNAKİLER

Bugün hala tam olarak gizemleri çözülemedi. Annunnakiler gerçek mi yoksa mitten ibaret mi hala cevaplanamadı. Ayrıca bu gerçekse uzayda yaşam kanıtlandı denilebilir mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

AKRABASINI ÖLDÜREN İLK İNSAN: KRAL İKSİON
ÖLÜMDEN SONRA YİNE KAVUŞAN AŞIKLAR: ADMETUS VE ALCESTIS
KUĞU KIZLAR

KUĞU KIZLAR

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

ÇOCUĞUNU KAFASINDAN DOĞURAN ANNE: METİS

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

His Olarak Yitirmek

probiyotik

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (VI)

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun