Eylül 25, 2022

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

12 Kasım 1966’da Batı Virginia, Clendenin’de bir mezarlıkta çalışan bir grup mezar kazıcısı garip bir şey fark etti. İşlerinden kafalarını kaldırdıklarında başlarının üzerinde uçan devasa bir şey gördüler. Ağaçtan ağaca hızla hareket eden devasa bir figürdü. Mezar kazıcılar daha sonra bu figürü kahverengi bir insan olarak tanımlayacaklardı.

Bu, birkaç korkmuş tanığın ilk kez gördüğü, gece olduğu için gizemini koruyan, yakalanması zor bir yaratık olan Güve Adam olarak bilinecek şeyin ilk defa görülmesiydi.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

Batı Virginia’daki Point Pleasant’taki mezar kazıcılarının ilk raporundan sadece üç gün sonra, iki çift, hepsinin oturdukları arabanın önünde duran, yaklaşık 190-200 cm boyunda beyaz kanatlı bir yaratık fark ettiler.

Görgü tanıkları Roger Scarberry ve Steve Mallett yerel gazete The Point Pleasant Register‘a, canavarın yaklaşık 15 cm aralıklı parlak kırmızı gözleri, 3 metre kanat açıklığı ve arabanın parlak farlarından kaçınma dürtüsü olduğunu söyledi. Tanıklara göre, bu yaratık inanılmaz hızlarda uçabiliyordu.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

Gettysburg Times, ilk iddialardan sonraki üç gün gibi kısa bir süre içinde sekiz kişinin daha gizemli yaratığı gördüğünü bildirdi. Bu kişiler arasında, “büyük kırmızı gözlü çok büyük bir kuş” gördüklerini söyleyen iki gönüllü itfaiyeci de vardı.

Efsaneye göre, uçan Güve Adam 1960’ların sonlarında sayısız Point Pleasant sakinine zarar verdi. 15 Aralık 1967’de Ohio tarafındaki köprünün tepesine yakın tek bir göz direği uyarı vermeden çatladı. Zincir koptu ve hassas dengesi bozulan köprü parçalara ayrılarak arabaları ve yayaları aşağıdaki Ohio Nehri’nin buzlu sularına daldırdı. Bu kazada 46 kişinin ölümünden Güve Ada sorumlu tutuldu.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

West Virginia Üniversitesi’nde yaban hayatı biyolojisi doçenti olan Dr. Robert L. Smith, şehirde uçan bir canavarın olduğu fikrini reddetti. Bunun yerine, görülen şeylerin, neredeyse ortalama bir insan kadar uzun olan ve gözlerinin çevresinde parlak kırmızı eti olan bir Kanada turnası olduğunu söyledi.

Bu açıklama, özellikle yaratığı “kuşa benzer” olarak tanımlayan ilk raporların sayısı göz önüne alındığında, ikna ediciydi.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

Başka bir teori, Güve Adam’ın yaratılmasının, bazı görme vakalarının meydana geldiği terk edilmiş II. Dünya Savaşı mühimmat fabrikasında saklanacak kadar ileri giden çok kararlı bir şakacının işi olduğunu öne sürüyor.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

Güve Adam efsanesinin uyku felci yaşayanlar arasında bulunan birkaç iblis arketipine benzediğini belirtmekte fayda var; görüntülerin, bilinçaltının derinliklerinden çekilen ve insanlar paniklediğinde gerçek hayattaki hayvan görüntülerine aşılanan tipik insan korkularının somutlaşmasından başka bir şey olmadığını öne süren.

ŞAHİTLERİ OLAN ŞEHİR EFSANESİ: GÜVE ADAM

Bir de paranormal açıklamalar var; uzaylıları, UFO’ları ve önseziyi bir araya getiren karmaşık teoriler batağı. Bu teoriler, Güve Adam’ı ya kıyametin habercisi ya da daha uğursuz bir şekilde nedeni olarak resmeder – kökleri Güve Adam’ın gelmesinden kısa bir süre sonra Point Pleasant’ın başına gelen trajedide olan bir efsane.

 

 

 

 

Kaynak: https://biacaip.com/guve-adam-in-gercek-hikayesi/

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

SEVİYORUM AMA NEFRET EDİYORUM: AMBİVALANS
DOST GÖRÜNÜMLÜ DÜŞMAN: SALİERİ KOMPLEKSİ
KENDİ KENDİNE ENGEL OLMAK: JONAH KOMPLEKSİ
CAHİL CESARETİ: DUNNING KRUGER ETKİSİ

CAHİL CESARETİ: DUNNING KRUGER ETKİSİ

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Aynı Olmak

probiyotik

Birde Böyle Düşün

bubble30
Nielawore

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun