Ağustos 10, 2022

Osmanlı’da Burçlar (Balık: HÛT)

Bu burca, “Burc-i mâhî” ya da “Hût-i felek” de nir. Ayrıca “Kevkebe tü's-semekeyn” de deni lir. İçinde 34, dışında dört yıldızı vardır. Kamer, Hût burcuna geldiğinde, hamama gitmek, şeyhleri, din adamlarını görmek, ilaç içmek, yüksek ma­kamlardan istekte bulunmak, Allah'a ibadet etmek, dostları çağırmak, tarımla uğraşmak olumlu yorumlanmıştır.

Osmanlı’da Burçlar (Balık: HÛT)

Hût burcundaki insanlar, genelde orta veya kısa boylu, etli bedenli, yuvarlak omuzlu olurlar. Saçları kumraldır, dolgun ve kabarık bir yüzleri, çıkıntılı gözleri, iri dudakları, küçük kolları ve bacakları, biçimsiz ayakları vardır. Bu burcun etki sindekiler, sağlam değillerdir; göğüs ve kan hastalıklarına yakalanmaları olasıdır.

Osmanlı’da Burçlar (Balık: HÛT)

Hût burcu insanı için en kritik dönem, 48- 70 yaş arasındaki dönemdir. Bu burca dâhil olup da şubat ayının son on gününde doğanlar, ikbal düşkünü; mart ayının ilk on gününde doğanlar, neşesiz ve sıkıntılı olurken, mart ayının 10. ve 20. günleri arasın da doğanlar da kendi benlikleri ne düşkün ve hayal içinde yaşayan kişiler olurlar.

Osmanlı’da Burçlar (Balık: HÛT)

Ayrıca bu burcun mensupları heyecanlı ve ihtiyatlıdırlar. Cesaretleri kırılırsa, kaygılanırlar. İyi huylu olurlar; hayvanlara ve kim sessizlere ilgi duyarlar. Hût burcu insanı, muhasebeci, dükkancı, kaptan, müteahhit, gazeteci, veznedar, yazar, şair, sanatçı olmaya yatkındır.

Yorumlar

  • Fiziksel özelliklere bakarak burç yorumu. İlk kez duydum

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Editörün Son İçerikleri

Uzaylılar

Uzaylılar

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (IV)

Anadolu’daki Batılı Barbarlar (IV)

Divan-ı Hümayun (X)

Divan-ı Hümayun (X)

Osmanlı’da Burçlar: HAMEL

Osmanlı’da Burçlar: HAMEL

Editörlerin Son İçerikleri

kaptanfilozof06

Serbestliğin Bedeli

probiyotik

Uzaylılar

bubble30
Nielawore

AĞAÇLARDAN HAYVANLARA

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun