Eylül 25, 2023

KAN GRUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!

Japonya’da pek çok kişi kan grubu kişilik teorisine inanır. Bu yüzden de insanların kan grubunu sorarlar ve iki kişinin birbirine olan uyumluluğunu değerlendirirler. Gelelim kan grupları ve kişilik özelliklerine. Bakalım kan grubumuz kişiliğimizi yansıtıyor mu?

KAN GRUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!

A RH

Bu kan grubuna sahip insanlar; işbirlikçi, tutkulu, hassas ve zekidirler. Sadık ve barışı seven yapılarıyla huzurlu bir karakter sunarken çok da sabırlıdırlar. Bazı durumlarda aşırı duyarlı hale gelebilirler. Toplumun koyduğu kuralları çiğnemekten hoşlanmazlar. Görgü ve sosyal standartları önemseyen insanlardır.

Aynı zamanda karar vermek için fazla zaman harcarken çok organize şekilde hareket ederler. Bu yüzden çoklu görevleri yapmakta zorlanabilirler. Düzgün, temiz ve her şeyi doğru yerinde olmasına özen gösterirler. Buradan anlaşılacağı üzere obsesif bozukluğu (OKB) olan birçok kişi A kan grubuna sahiptir.

Bu kan grubuna sahip kişiler, kolayca strese girdikleri için kanlarında genellikle yüksek düzeyde stres hormonu ortaya çıkar.

 

ORTAK KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Kibar, güvenilir, aşırı duyarlı, mükemmeliyetçi, sorumlu, sakin, sadık, düzenli, tutarlı, çekingen, endişeli, gergin, özenli, utangaç ve inatçı.

KAN GRUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!

BRH

 Bu kan grubuna sahip insanlar; güvenilir kişiler olmalarıyla kolay arkadaş edinirler. Genellikle yaratıcı ve hızlı karar vericidirler. Emir almak konusunda iyi sayılmazlar. Yaptıkları her şeyin en iyisi olmak için çok isteklidirler ve bu nedenle mükemmeliyetçidirler.

Bu kan grubuna sahip kişiler, başkalarına karşı düşünceli ve empatik bir yapıya sahiptirler. İyi ve güvenilir arkadaşlar edinirler. Bu insanlar, bencillik ve iş birliği yapamama gibi kişilik özellikleri nedeniyle sosyal olarak sorun yaşayabilirler.

Olumsuz yönlerine odaklanıldığında yalnız olma eğilimi gösterebilirler.

 

ORTAK KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Meraklı, güçlü, rahat, yaratıcı, maceracı, tutkulu, neşeli, aktif ve dışa dönük.

KAN GRUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!

AB RH

Bu kan grubuna sahip insanlar; A ve B kişilik tiplerinin bir karışımı olarak ortaya çıkar. Bu yüzden daha karmaşık bir kişilik yapısına sahiplerdir. Kan gruplarındaki gibi kişiliklerinde de karışım olan bu insanlar, bazen A gibi utangaç bazen de B gibi dışa dönük yapıya sahip olabilirler. Gerçek kişiliklerini yabancılardan uzak tutmaya çalışırlar.

Kolayca arkadaş olabilme yeteneğine sahiplerdir. Fakat stresle baş etme konusunda zayıf olabilirler. Bu kan grubuna sahip olan insanlar, başkalarıyla ilgilenirken çok dikkatli ve empatiktirler. Ayrıca analitik ve mantıksal becerilerde ileridedir.

 

ORTAK KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Çekici, yaratıcı, kontrollü, uyumlu, havalı, sevecen, güvenilir, mantıklı, karmaşık, eleştiren, savunmasız, bağışlayıcı olmayan, sorumsuz, bencil ve unutkan.

KAN GRUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZİ ANLATIYOR!

0 RH

Bu kan grubuna sahip insanlar; cüretkar, dışa dönük ve heveslilerdir. Kendileri için yüksek standartlar belirleme alışkanlıklarına sahiplerdir. Mükemmel liderlik özellikleri vardır. Cömert, iyi kalpli ve sevecenlerdir.

Değişikliklere iyi uyum sağlarlar. Dayanıklı ve esnektirler. Zorlu durumlarda daha kolay baş edebilirler. Japonlar bu kan grubuna sahip insanlara güçlü ve dayanıklı oldukları için savaşçı derler. Bu insanlar dürüsttür ve gerçeği saklayan insanlardan nefret ederler.

 

ORTAK KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Kendine güvenen, olumlu bakış açısı, dışa dönük, sadık, barışçıl, tutkulu, güvenilir, özverili, trend belirleyici, kaygısız, temkinli, sakin, kıskanç, acımasız, kaba, duyarsız, soğuk, öngörülemez, bencil, kibirli ve dakik olmayan.

 

 

 

Kaynak: İri Psikoloji

Yorumlar

  • İlk defa duydum

  • İlginç

Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız

Bizden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun