Pek Faydalı

SİLİKON VADİSİ 2021 TIP PROJELERİ (II)

Silikon Vadisindeki 22 sağlık teknolojileri şirketinin 2021 sağlık konusu çalışmaları

mmm11 / Kullanıcı

15 Kasım 2021 08:57

11- Dijital teknolojiyi ilaçlarda kullanma çalışmaları var. İlaçlar kendi kullanımlarını iletebilecek. Kronik hastalığı olan hastalar kendi sağlık yönetimlerini yapabilecekler. 
12-Diş hekimleri için tasarlanan bir teknolojide ise diş tarama ve görüntüleme programı ile hastaların diş çürükleri, çene hareketleri ve diş konum eğrilikleri hakkında veri girişi yapıp izleyebilecekler.
13-Bir diğer şirket sadece sağlık personeli için özel çağrı sistemi geliştiriyor. Dokunmatik ekran ve sesli komutla hasta bakım ve tedavisi hızlandırılabilecek.
14-DNA dizilim teknolojisi kapsamında geliştirilen yazılım programları ile kanser, bağışıklık sistemi yetersizlikleri ve nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisinin hızlandırılması hedefleniyor.
 

15-Hastane kalite yönetimi iyileştirme amaçlı yazılım programları geliştiriliyor. 
16-Şirketlerden biri Alzheimer ve Parkinson hastalarının tedavi başarı oranlarını yükseltmek için nöroteknolojik çalışmalar yapıyor. 
17-Sağlık personeline yönelik hasta deneyimini artırmak için hasta şikayet ve bulgularının girilip tanı ve tedavi şekillerinin bir yapay zeka tarafından önerildiği yazılım programları geliştiriliyor. Sağlık yönetimi başarısı artırılıyor.
18-Doktorların günlük ilaç uygulama ve takibi için ilaçların dozu, etkileşimi, etkinliği gibi verileri bir arada toplayıp hızlı sonuç veren programlar geliştiriliyor.
 

19-Başka bir şirkette Şeker hastalarında kan şekeri düzey verilerini  girip ortalama kan şekeri, azalan ve artan kan şekeri grafiklerini gösteren ve şeker hastalığı tedavisine yerinde  müdahale edilmesini sağlayan yazılım programları yapılıyor. 
20-Kalp damar hastalıklarında acil müdahaleyi sağlayan tıbbi cihazları geliştirmeye çalışan başka bir şirket var. Örneğin anında kanama kontrolü sağlayabilmeyi hedefliyorlar.
21- Kaygı bozukluğu yaşayan kişiler için zihinsel ve duygusal meditasyon hizmeti verip rehberlik yapmayı hedefleyen bir çalışma da mevcut. Çalışmaları bilimsel veriler ışığında yapıyorlar. Kişilerin bu durumlarının ilerlemesi önleyip daha kaliyeli bir yaşam amaçlıyorlar.
22-Diğer bir şirketin  ilaç üretiminde kaliteyi ve üretimi artırmak amacı ile ilaç ve biyoteknolojiyi birleştiren çalışmaları mevcut. Gerektiğinde isteyen ilaç firmalarına  danışmanlık ve eğitim hizmeti de veriyor.
 

kaptanfilozof06

Bu kadar ilerleme olduğunu tahmin etmemiştim

16 Kasım 2021 11:04

probiyotik

Güzel projeler

28 Kasım 2021 11:49