Pek Faydalı

SİLİKON VADİSİ 2021 TIP PROJELERİ (I)

Silikon Vadisindeki 22 sağlık teknolojileri şirketinin 2021 sağlık konusu çalışmaları

mmm11 / Kullanıcı

14 Kasım 2021 09:56

1-Bir şirket tarafından tüm vücut dijital ikizi yapıldı. Hastaların verileri girildiğinde o kişiye özel sağlık önerileri elde edilebiliyor. 
2-Sağlıkla ilgili her türlü fatura izlem, tıbbi geçmiş, doktora giderken soru listesi hazırlama, en uygun sağlık kuruluşunu bulma gibi hizmetleri alabileceği bir program geliştirildi.
3-Tüm ultrasonografi sistemlerinin gücü tek bir silikon çipte minyatürleştirildi. Taşınabilir ultrason izleme cihazı oluşturuldu.
4-Bu şirketlerden biri kanseri erken teşhis etmeye yönelik olarak kanser genomu hakkında hızlı bilgi veren kan testleri üzerinde araştırmalarını sürdürüyor.
 

5-Akıllı telefonlardan sanal terapi ve psikiyatrik bakım amaçlı çalışmalar var. Program kişilerin her an ruhsal durumlarının ölçüp bildirilmesini de içeriyor. 
6-Bir diğer şirket kanserli hastaların daha iyi izlenebilmesi için dünyanın en büyük moleküler veri kütüphanesini oluşturdu. Bu amaçla verileri girip hızlı sonuç almak için yapay zeka kullanılıyor.
7-Genetik verilerin girilip genetik hastalıkların tanınması ve tedavisi için genetik sağlık sistemleri ouşturuldu.
 

8-Uluslararası nörolog ve beyin cerrahları ile beraber çalışabilecek ve beyin-sinir hastalıklarında sinir ağları haritalaması yapıp gerektiğinde paylaşabilecek bir sistem geliştiriliyor.
9-Şirketlerden biri hastaların günlük kişisel özbakım ve tedaviye yanıtlarını ölçen, randevularını ayarlayan ve gerektiğnde doktoru ile görüştürebilen bir program üzerinde çalışıyor.
10-Şeker ve kalp hastalıklarında günlük şeker, nabız ve tansiyon verilerini toplayıp yapay zeka yardımı ile kişileri yönlendiren ve gerektiğinde çevrimiçi danışmanlık hizmeti verebilen bir program geliştiriliyor.
Devam edecek...
 

kaptanfilozof06

Hepsi de birbirinden ilginç ve yararlı

15 Kasım 2021 11:04

probiyotik

Umarım çalışmalarından en kısa sürede başarıya ulaşırlar

15 Kasım 2021 12:33