Pek Faydalı

ÇİÇEK DEYİP GEÇMEYİN! BİTKİ BESLEMENİN 7 FAYDASI

Çiçek deyip geçmemek gerek!

caterpillar / Editor

30 Kasım 2021 01:15

Dekorasyon ve hediye olarak çok güzel olan çiçekler ve bitkileri beslemenin aynı zamanda ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Bize hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok fazla faydaları var. Bu kadar faydalı bir şeyi evde beslemenin nasıl etkileri varmış hemen göz atalım.

ORTAMA POZİTİF ENERJİ VERİR

Bitkilerin enerjileri çok yüksektir. Evde bitki ve çiçek beslemek evinizin enerjisini değiştirir.

HAVAYI TEMİZLER

Bitkiler havadaki zararlı maddeleri alıp yerine temiz hava verirler. Bu sebeple havayı temizlerler. Siz de evinizde çiçek ve bitki besleyerek havanızı temizleyebilirsiniz.

NEM DENGESİNİ DÜZENLER

Bitkiler terleme yaparak kuru havaya nem sağlarlar. Nefes probleminiz varsa uzmanlar evde bitki beslemeyi tavsiye ediyorlar.

STRESİ AZALTIR

Bilimsel kanıtlarla konuşmak gerekirse bitki ve çiçek koklamak onlara dokunmak stresi azaltır. Onlarla konuşmak, bakımlarıyla ilgilenmek, sulamak psikolojik olarak sizi rahatlatır. Zihninizi temizler ve anksiyete ve strese iyi gelir.

ORTAMIN SES SEVİYESİNİ AZALTIR

Bitkiler yalıtım malzemesi olarak da çalışabilirler. Otoban kenarlarındaki bitkilerin sebebi yakındaki yerleşim yerlerine sesin gitmesini azaltmak ve de kirli havayı temizlemektir.

KONSANTRASYONU ARTTIRIR

Bazı bitkiler beyni doğal yoldan uyaran maddelere sahiptir. Bu yüzden konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur.

İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRIR

Hastaların bitkiler sayesinde daha kolay iyileştiği gözlemlenmiştir. Hasta ziyaretine giderken çiçek götürmek buradan geliyordur belki. Ne dersiniz?

İlk Yorumu sen yap