Moda

MET GALA 2021 HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Moda dünyasının Oscar'ı hakkında bildiklerimiz...

bubble30 / Editor

16 Eylül 2021 13:02

Her yıl Mayıs ayının ilk Pazartesi günü düzenlenen ve moda dünyasının en büyük gecesi olan Met Gala, bu yıl geçmiş yıllara göre daha küçük, daha samimi bir olay olarak geri döndü. (Suirée geçen yıl iptal edildi ve COVID-19 nedeniyle bu Eylül'e ertelendi.) Bu yıl biraz farklı görünse de, yine de muhteşem moda ve ünlü manzaralarıyla dolu kırmızı bir halı oldu.

Temanın ne olduğu, etkinliğe kimin ev sahipliği yaptığı, Kostüm Enstitüsü sergisinin neleri kapsadığına bir bakalım.

Met Gala Nedir?

Met Ball veya Met Gala, Oscar'ların moda dünyasındaki karşılığıdır. Tasarımcılar, modeller ve Hollywood yıldızlarının, Metropolitan Museum of Art'ın Kostüm Enstitüsü'nün yeni sergisini kutlamak ve bağış toplamak için yılın en abartılı görünümlerinde bir araya geldiği bir akşamdır. Tipik olarak, herkes serginin temasına ve hissine göre giyinir; geçmiş temalar kamp, ​​din, punk ve daha fazlasını içeriyordu.

Ne Zaman ve Nerede?

Met Gala 2021, 13 Eylül'de New York'taki Metropolitan Sanat Müzesi'nde samimi bir gala olarak gerçekleştirildi.

Bu Yılın Teması Nedir?

Met Gala 2021, Amerikan modasına dair her şeyi kutlamaya odaklanıyor. Kostüm Enstitüsünden Sorumlu Wendy Yu Küratörü Andrew Bolton, özellikle son birkaç yılda hem siyasi hem de sosyal adalet hareketleri nedeniyle değiştiği için Amerikan kimliğini ve modasını yeniden incelemenin zamanının geldiğini hissetti.

Sergi Nasıl Görünecek?

Kostüm Enstitüsü “In America: A Lexicon of Fashion” ve “In America: An Anthology of Fashion” adlı iki bölümden oluşan bir 2021 sergisi sunacak.

Serginin birinci bölümü olan “Bir Moda Sözlüğü”, Kostüm Enstitüsü'nün 75. yıldönümü münasebetiyle 18 Eylül'de Met'teki Anna Wintour Kostüm Merkezi'nde açılacak. Sergi, Bolton'un “yaşadığımız zamanlarla daha alakalı ve daha fazla yansıtıcı yeni bir kelime hazinesi” dediği şeyi oluşturacak kesişen duvarlar ve odalar ile bir evi andıracak şekilde düzenlenecek. Christopher John Rogers, Sterling Ruby, Conner Ives, Prabal Gurung ve Andre Walker'dan eserler serginin birinci bölümünde yer alacak.

İkinci bölüm olan “Anthology of Fashion”, 5 Mayıs 2022'de müzenin Amerikan Kanadı'ndaki dönem odalarında açılacak. Bolton ve müzenin küratöryel ekibi, her odada farklı bir Amerikan moda tarihini betimleyen sinematik sahneler oluşturmak için Amerikalı film yönetmenleriyle birlikte çalışacak. (“An Anthology of Fashion”ın açılışını kutlamak için 2 Mayıs 2022'de ikinci bir Met Gala da yapılacak.)

Bu Yılın Ev Sahibi Kim?

Her yıl, Met galasında etkinliğe ev sahipliği yapmaya yardımcı olan birkaç yardımcı başkan bulunur. 2021 Met Gala için Timothée Chalamet, Billie Eilish, Amanda Gorman ve Naomi Osaka ilişkiye başkanlık ederken, Tom Ford, Instagram'dan Adam Mosseri ve Anna Wintour onursal sandalyeler olarak görev yapacak.

Kırmızı halı?

Tabii ki!

Resmi bir kıyafet kuralı var mı?

Evet. Amerikan Bağımsızlığı, 2021 Met Gala davetiyesinde listelenen resmi kıyafet kuralıdır. Bununla birlikte, bunun birden fazla şekilde tercüme edilmesini bekleyin - gösterişli yıldızlarla bezeli kıyafetlerden Amerikalı tasarımcılar tarafından yapılan klasik önlüklere kadar. Met Gala ile bir numaralı kural her zaman beklenmeyeni beklemektir.

Bu yıl Met Gala'ya Kimler Davetli?

Met Gala eğlencesinin bir kısmı da kimin geleceğini bilmemek! Tasarımcılar genellikle o anın en hareketli ünlülerini konukları olarak davet eder, bu nedenle halıda bazı büyük Hollywood isimlerini bekleyebilirsiniz.

Covid Güvenlik Protokolleri Var Mı?

Konukların ve personelin sağlığı ve güvenliği en büyük önceliktir. Tüm katılımcılar, tam aşılama kanıtı sağlamalı, bir gün önce negatif hızlı PCR testi sağlamalı ve yemek yeme veya içme dışında kapalı mekanlarda uygun yüz kaplamaları giymelidir.

kaynak: https://www.vogue.com/article/everything-we-know-about-met-gala-2021

bubble30

öbür içeriklere bakmayı unutmayın!

16 Eylül 2021 14:45

caterpillar

Bu kadar bilgiye sahip değildim, teşekkürler

18 Eylül 2021 01:41