Ezoterik

Enerji İle İyileştirme: Reiki

Reiki nedir?

probiyotik / Editor

25 Haziran 2021 11:44

Reiki, şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Batı'ya yayılmaya başladığında "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilmiştir. Ancak ezoterik olarak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Yani Reiki, bir ruhsal şifa tekniğidir.

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Reiki, 19. yüzyılda Japon Budisti olan Dr. Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar.

Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. Reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz. Japonya, Amerika ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde Reiki klinikleri bulunmaktadır. Türkiye'de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Reiki, bir Reiki Master'ının, öğrencisine Reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle olur. Seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve el ile tedavi etmeyi öğrenir.

Enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez. Reiki, uygularken konsantrasyon ve inanmak şart değildir. Siz inanmasanız bile o çalışır ve şifa verir.

Tecrübe ettiğim bir durum aslında Reiki. Hiç inanmadığım bir şeydi ama kolonya sürülen bir bölgeye temas etmemek koşuluyla elini yaklaştıran master o bölge de bir anda ısınmaya olacağını söylemişti ama inanmadım. Sonra bir baktım evet bayaa cayır cayır yanıyor orası. Neyse işlem bitti bana dedi ki: ''Bu bölgeye 24 saat su deymesin.'' Çocuğum dinler miyim? Tabii ki hayır. Durmadım koşturdum terledim. Ahh terlemez olaydım. o bölge bir yandı bir yandı anlatamam acıyı. Reiki ile tecrübeme bakarak diyebilirim ki iyileştirdiğine şahit olmadım ama iyileşen insanlar duydum.

caterpillar

Enerjiye kesinlikle inanırım, ben de deneyimlemek isterim

26 Haziran 2021 01:17

kaptanfilozof06

Reiki geleceğin tıp yöntemi olabilir

26 Haziran 2021 12:44